środa, 17 stycznia 2018 Dziś imieniny obchodzą: Antoni, Jan

Harmonogram zebrań wiejskich w 2018 r.

Wójt Gminy Łabunie informuje, że w dniach 22 – 29 stycznia 2018 r. w poszczególnych miejscowościach odbywać się będą zebrania wiejskie. Terminy zebrań – w harmonogramie poniżej.

więcej »

Zaproszenie na bal – Barchaczów

Wójt Gminy Łabunie i Rada Gminy Łabunie zapraszają 4 lutego 2018 r. (niedziela) na bal karnawałowy dla dzieci organizowany przez KGW, OSP i Radę Sołecką Barchaczowa.

Zapisy pod nr tel. 500 237 427

więcej »

Zaproszenie na bal – Łabunie

Wójt Gminy Łabunie i Rada Gminy Łabunie zapraszają 3 lutego 2018 r. (sobota) na bal karnawałowy dla dzieci organizowany przez KGW Łabunie i Radę Sołecką.

Informacje i zapisy do 30 stycznia 2018 r. pod nr tel. 517 839 574

więcej »

Apel!!!

Poszukujemy osób chętnych do adopcji bezdomnych zwierząt znalezionych na terenie naszej gminy. Szczegóły pod nr tel. 84 611 60 25 lub 507 659 370 (grzeczn.). Zapewniamy sterylizację, szczepienia oraz odrobaczenie.

więcej »

10 lat KGW Majdan Ruszowski

Ile jest wydarzeń w historii Kół Gospodyń Wiejskich, które spajać mogą całe pokolenia? Ile radości i wzruszeń? Ale również ile trosk i trudów? Bez wątpienia istnieją takie jubileusze, które w sposób szczególny wpisują się w historię całej społeczności, a ich obchody pozwalają dokonać podsumowania minionych lat i doświadczeń.

więcej »

Orszak Trzech Króli 2018

6 stycznia 2018 r. w słoneczny, ciepły (jak na tę porę roku dzień) już po raz trzeci ulicami Łabuń przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczne hasło orszaków organizowanych w całej Polsce to „Bóg jest dla wszystkich.”

więcej »

„Jesienne pola Roztocza” nagrodzone

Bogusław Pupiec z Łabuniek Pierwszych został laureatem 6. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie”. Jury oceniło 71 zgłoszeń zawierających 321 fotografii. W kategorii fotografia artystyczna II miejscem nagrodzono pasjonata fotografii z gminy Łabunie za pracę zatytułowaną „Jesienne pola Roztocza”.

więcej »

Informacja

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Zamościu 16 stycznia 2018 o godzinie 10.00 organizuje spotkanie informacyjne dotyczące aktywizacji zawodowej osób fizycznych.
Na spotkaniu dowiesz się jak i gdzie zdobyć środki na założenie swojej działalności gospodarczej oraz jak bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje czyli wziąć udział w kursie lub szkoleniu.

więcej »

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

Właściwe stosowanie środków przeciwdrobnoustrojowych zarówno w medycynie ludzkiej, jak i w medycynie weterynaryjnej, stanowi jeden z głównych obszarów polityki Unii Europejskiej mający znaczenie w odniesieniu do przeciwdziałania oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe.

więcej »

Zaproszenie

Wójt Gminy Łabunie, KGW Zorza Wierzbie, Rada Sołecka i Sołtys Wierzbia zapraszają mieszkańców Wierzbia 13 stycznia 2018 r. od godz. 15:00 do świetlicy wiejskiej, gdzie odbędzie się Wieczór kolęd polskich i spotkanie opłatkowe.
więcej »