wtorek, 25 kwietnia 2017 Dziś imieniny obchodzą: Mark, Jarosław

Śpiewający Słowik – eliminacje gminne 2017

24 kwietnia w Zespole Szkół w Łabuńkach Pierwszych przeprowadzono przesłuchania do Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający słowik”. W eliminacjach gminnych wzięło udział 10 osób.
więcej »

W 72. rocznicę

Tak jak co roku w rocznicę śmierci por. Edwarda Lachawca ps. „Konrad”, partyzantów, żołnierzy Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich oraz ludności cywilnej zamordowanej przez NKWD i UB a także ofiar samosądów wojennych została uczczona ich pamięć. 23 kwietnia 2017 r. w kościele parafialnym w Łabuniach odprawiona została uroczysta Msza święta.

więcej »

Zawiadomienie o sesji rady gminy

Przewodniczący Rady Gminy Łabunie zawiadamia mieszkańców Gminy Łabunie, że w dniu 26 kwietnia 2017 r. o godz. 9:00  w  budynku wielofunkcyjnym w Łabuniach przy ul. Orzechowej 10 odbędą się obrady XXII sesji Rady Gminy Łabunie.

więcej »

Wielka Majówka – zaproszenie

Koło Gospodyń Wiejskich w Łabuniach serdecznie zaprasza 3 maja 2017 r. od godz. 14.00 do zespołu pałacowo-parkowego w Łabuniach na Wielką Majówkę. Wydarzenie objął patronatem Wójt Gminy Łabunie.

więcej »

Ogłoszenie – bezpłatne badanie osteoporozy

Wójt Gminy Łabunie zaprasza mieszkańców gminy na badania w kierunku osteoporozy. Bezpłatne badania odbędą się w osteobusie 3 maja 2017 r. od godz. 14.00 podczas pikniku rodzinnego „Wielka Majówka” na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Łabuniach. Badania 80 osób przeprowadzi Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy Jarosław Lewikowski.

więcej »

Zaproszenie

Wójt Gminy Łabunie i Przewodniczący Rady Gminy Łabunie zapraszają na obchody 72. rocznicy zamordowania żołnierzy Armii Krajowej w Łabuńkach Pierwszych. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 10:00 w kościele parafialnym w Łabuniach.

Utrudnienia w ruchu drogowym – wyścig kolarski

W niedzielę, 23 kwietnia po drogach położonych na terenie gminy Łabunie przejeżdżać będą kolarze uczestniczący w Pucharze Polski w kolarstwie szosowym.

Zawodnicy przejeżdżać będą w godz. 10:30 – 15:00 po drogach od Majdanu Ruszowskiego przez Łabunie, Ruszów i Ruszów-Kolonię. W związku z wyścigiem na drogach w tych miejscowościach nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym.