Majówka w gminie Łabunie

Długi majowy weekend w gminie Łabunie to obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wydarzenia kulturalne i sportowe.

W piątek 3 maja w kościele parafialnym w Łabuniach –  z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – odbyła się msza w intencji Ojczyzny. Udział w niej wziął Wójt Gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka, Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie – Elżbieta Kuźma, poczty sztandarowe: kombatanckie, strażackie oraz szkolne, a także społeczność gminy Łabunie. Podczas nabożeństwa odbyła się uroczysta Akademia przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łabuńkach Pierwszych.
 
Tego samego dnia na terenie zespołu pałacowo-parkowego sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach odbyła się “Majówka” – piknik zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łabuniach przy wsparciu organizacyjnym OSP Łabunie oraz finansowym Wójta Gminy Łabunie – Mariusza Kukiełki.
 
Podczas imprezy nie zabrakło muzycznych występów z udziałem zespołu “Na granicy” oraz lokalnych zespołów i solistów: KGW Łabunie, scholi kościelnej, Kapeli Ogrodniczki, Barchaczowskich Superbabek czy Zespołu Wokalnego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łabuniach pod kierunkiem Małgorzaty Kubackiej .
Dla łasuchów przygotowano pieczone kiełbaski oraz domowe ciasta pieczone przez Koło Gospodyń Wiejskich w Łabuniach, a dla najmłodszych – dmuchany plac zabaw.
 
Dzień później gmina Łabunie stała się miejscem sportu. W hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łabuńkach Pierwszych odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Wójta Gminy Łabunie oraz Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików i Juniorów Młodszych w Karate Kyokushin (pełna relacja na stronie internetowej Urzędu Gminy Łabunie – https://www.labunie.com.pl/?p=36249), a na stadionie w Łabuniach mecz z udziałem GKS Sparta Łabunie.
 
fot.: ZSP Łabuńki Pierwsze, Pani Jolanta Balicka, Pan Wiesław Zimerman