Firma Egis Poland Sp. z o.o. w składzie w konsorcjum z Egis Rail Sp. z o.o. oraz JAF-GEOTECHNIKA na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego realizuje Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla projektu"Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki – Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska – Zamość – Tomaszów Lubelski – Bełżec”, zaprasza na konsultacje społeczne:

Czytaj więcej Konsultacje społeczne w sprawie przebiegu kolei przez gminę Łabunie

Zapraszamy całe rodziny na familijny rajd pieszy "Szlakiem pamięci Niepodległej" z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Najpierw odwiedzimy miejsca pamięci, potem ogrzejemy się przy ognisku. Zapisy już ruszyły.

Czytaj więcej Zapraszamy na rodzinny rajd pieszy “Szlakiem pamięci Niepodległej”

23 października 2021 r. w Domu Kultury w Łabuniach odbył się XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W Zjeździe uczestniczyli delegaci ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Łabunie oraz zaproszeni goście.

Czytaj więcej XII Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP

W załączeniu przedstawiamy Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego. 

Czytaj więcej Sezon grzewczy – apel Krajowej Izby Kominiarzy

Wójt Gminy Łabunie informuje, że nadal można składać deklaracje uczestnictwa w projekcie pn.: „Energia słoneczna na terenie Gminy Łabunie".

Czytaj więcej Energia słoneczna na terenie Gminy Łabunie

Dwudziestego października odwiedziły nas przedszkolaki (grupy 3-latków i 4-latków) z Przedszkola w Łabuńkach Pierwszych. Części z maluszków znana jest nasza biblioteka. Mają u nas własne karty biblioteczne, biorą udział w akcji Mała książka wielki człowiek. Odwiedzają nas wraz z rodzicami. Dla części była to pierwsza wizyta w bibliotece.

Czytaj więcej Lekcje biblioteczne dla najmłodszych

Zwracamy się z gorącym apelem do naszych mieszkańców i innych osób, którym nie są obojętne losy bezdomnych zwierząt o pomoc w znalezieniu domu dla trzech kotów.

Czytaj więcej Poszukiwane osoby chętne do adopcji.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łabuniach w związku z ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Programem „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022, prosi o kontakt osoby zainteresowane uzyskaniem wsparcia.

Czytaj więcej Opieka wytchnieniowa – edycja 2022