Sadzenie ziół, quiz o ziołach, ciekawostki o roślinach leczniczych i ognisko. Tak będzie na pikniku ekologicznym "Ziołowo mi" w Barchaczowie. 

Czytaj więcej Piknik ekologiczny – Ziołowo mi

Ponad miesiąc temu została zabrana wraz z maluchami ze stodoły znajdującej się nieopodal lasu w miejscowości Barchaczów. Najprawdopodobniej ktoś wyrzucił ją w zaawansowanej ciąży.
Teraz poszukujemy dla całej rodziny dobrych domków.

Czytaj więcej Młoda suczka i jej maluszki poszukują domów!

8 maja 2021 r. odbył się „VI IKO Przełęcz Cup”. Zamojski Klub Karate Kyokushin zdobył 7 złotych medali, 6 srebrnych i 3 brązowe. W klasyfikacji drużynowej Zamojski Klub zajął III miejsce.

Czytaj więcej VI IKO Przełęcz Cup w Dukli

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Lublinie informuje o przeprowadzaniu monitoringu budynków przez Przedstawicieli firmy BUDIMEX. Konieczność wykonania inwentaryzacji budynków związana jest z rozpoczęciem realizacji robót na zadaniu „Rozbudowa drogi krajowej nr 17 na odcinku gr. m. Zamość – Łabunie od km 179+113 do km 184+716”.

Czytaj więcej Informacja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

Wójt Gminy Łabunie - Mariusz Kukiełka podpisał w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie unijne związane z odnawialnymi źródłami energii.

Czytaj więcej Umowa na OZE podpisana

Urząd Statystyczny w Lublinie na stronie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 informuje, że od 4 maja br. pracę rozpoczęli rachmistrzowie telefoniczni.

Umieszczono także informację jak sprawdzić tożsamość rachmistrza.

Czytaj więcej Informacje Urzędu Statystycznego

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przypomina, że w dniu 15 maja 2021 r. upływa termin składania Informacji o produkcji i zbyciu surowca tytoniowego za rok sprawozdawczy 2020/2021.

Czytaj więcej Komunikat dla producentów surowca tytoniowego

Czytaj więcej Życzenia

W poniedziałek, 3 maja w gminie Łabunie odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Międzynarodowego Dnia Strażaka. 

Czytaj więcej Obchody święta Konstytucji Majowej i Dnia Strażaka

Sprawdź, kiedy otwarte jest boisko Orlik w Łabuniach. Publikujemy aktualny harmonogram.

Czytaj więcej Zapraszamy na Orlik