czwartek, 18 lipca 2019 Dziś imieniny obchodzą: Emil, Erwin

Kto pojedzie z nami, ten wygra ROWER

Będzie odjazdowo-rowerowo. Zapraszamy mieszkańców gminy Łabunie, turystów odwiedzających Zamojszczyznę oraz wszystkich tych, którzy lubią wolną jazdę na dwóch kółkach na Rajd Rowerowy „Doliną Górnej Łabuńki”. DLA NAS SAMA JAZDA NA BICYKLU TO ZA MAŁO! DOKŁADAMY JESZCZE specjalnie dla Was – konkursy, nagrody – w tym główną nagrodę – ROWER oraz poczęstunek na mecie, bo z takiej wyprawy wrócicie z apetytem.

Macie rower? Bierzcie rodziny, znajomych i…jazda razem z nami!

więcej »

Zaproszenie do Barchaczowa

Wójt Gminy Łabunie, Rada Sołecka w Barchaczowie, KGW Barchaczów i OSP Barchaczów serdecznie zapraszają 21 lipca na piknik rodzinny.

więcej »

Supergospodynie „Kroniki Tygodnia”

Panie z łabuńskich KGW zwyciężyły w plebiscycie „Supergospodynie” zorganizowanym przez „Kronikę Tygodnia”. Renata Psiuk z KGW Ruszów zwyciężyła w kategorii „Najaktywniejsza działaczka i organizatorka społeczna”. „Najlepsza w kulinariach” okazała się Dorota Szczepuch z KGW Barchaczów. W konkursie wzięły udział 44 kandydatki. Wręczenie nagród odbyło się 14 lipca podczas XX Zamojskich Dni Folkloru w Zwierzyńcu.

więcej »

„Ogrodniczki” na występach

7 lipca na Jarmarku św. Kiliana w Skierbieszowie zespół wykonał 6 utworów, które zostały przyjęte owacyjnie. Pomimo deszczu publiczność bawiła się świetnie przy żywiołowych utworach. Tego samego dnia „Ogrodniczki” uświetniły imprezę w Wólce Łabuńskiej.

więcej »

Bezpłatna mammografia

Darmowy mammobus zawita 22 lipca do Łabuń. Z badań mammograficznych będą mogły skorzystać mieszkanki gminy Łabunie w wieku od 50 do 69 lat. Szczegóły dotyczące miejsca i godzin badań oraz numer, pod którym można zapisać się na badania, znajdują się na plakacie

więcej »

Informacja

W związku z realizacją Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2017-2020 zgodnie z pkt 3.1.2. i 3.1.3. ww. Programu, przedstawiamy zaktualizowane dane teleadresowe instytucji samorządowych i podmiotów funkcjonujących na terenie powiatu zamojskiego, które realizują oferty dla osób stosujących przemoc w rodzinie, a w szczególności realizujących programy korekcyjno-edukacyjne.

więcej »

Ostrzeżenie IMGW – burze

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

więcej »

XI edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość.

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

więcej »

MOC atrakcji w MOCówce na Pikniku Rodzinnym. Będzie się działo!

Pokazy wozów bojowych, wystawa broni palnej, pawilon edukacji leśnej, gry i zabawy z nagrodami, występy zespołów, słodkie wypieki i swojskie jadło a do tego mega disco pod gwiazdami z zespołem Vexel I DJ’em Stanley’em Rezerwujcie niedzielne popołudnie – 14 lipca i koniecznie zajrzyjcie na dłużej do Mocówki na Piknik Rodzinny. Taką moc atrakcji szykuje dla Państwa Wójt Gminy Łabunie, Sołtys i Rada Sołecka wsi Mocówka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Mocówce. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 na placu przy Świetlicy Wiejskiej.

więcej »

Bezpłatna mammografia

Darmowy mammobus zawita 10 lipca do Łabuń. Z darmowych badań mammograficznych będą mogły skorzystać mieszkanki gminy Łabunie w wieku od 50 do 69 lat. Szczegóły dotyczące miejsca i godzin badań oraz numer, pod którym można zapisać się na badania, znajdują się na plakacie

Czytaj dalej