Zawiadamiam mieszkańców Gminy Łabunie, że w dniu 6 grudnia 2023 r. (środa) o godz. 900 w świetlicy urzędu gminy w budynku wielofunkcyjnym w Łabuniach ul. Orzechowa 10 odbędą się obrady XL sesji Rady Gminy Łabunie.

Czytaj więcej Zawiadomienie o sesji rady gminy

W czwartek, 30 listopada odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi kończące modernizację drogi powiatowej Lipsko-Łabunie, do której finansowo w kwocie prawie 1 mln zł dołożyła się gmina Łabunie.

Czytaj więcej Droga powiatowa Lipsko – Łabunie otwarta

Zamojski Klub Karate Kyokushin zaprasza 17 grudnia 2023 r. do Łabuniek Pierwszych na XIII Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin.

Czytaj więcej Zaproszenie na XIII turniej mikołajkowy

W gminie Łabunie uruchomione zostało nowe oświetlenie z energooszczędnymi lampami LED.

Czytaj więcej Nowe oświetlenie w gminie Łabunie już działa

Informujemy, że właściciele nieruchomości z terenu gminy Łabunie, którzy zadeklarowali oddawanie popiołu w ramach comiesięcznego odbioru odpadów, mogą odebrać nowe, metalowe pojemniki na popiół.

Czytaj więcej Bezpłatne pojemniki na popiół dla mieszkańców gminy Łabunie

W grudniu dostępny będzie nowy numer wydawnictwa biblioteki w Łabuniach, „Przyczynki do poznania dziejów miejscowości Gminy Łabunie”, a w nim…

Czytaj więcej Nowe wydawnictwo Biblioteki w Łabuniach

Nowy garaż dla strażaków z OSP Wólka Łabuńska już gotowy. W poniedziałek, 20 listopada nastąpił odbiór końcowy inwestycji.

Czytaj więcej Nowy garaż strażacki gotowy

Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie od trzech lat wydaje kalendarze. Publikujemy je w ramach cyklu „Dziedzictwo kulturowe gminy Łabunie”. Dotychczas ukazały się kalendarze dedykowane kościołowi w Łabuniach i zespołowi pałacowo-parkowemu w Łabuniach (2022 i 2023 rok).

Czytaj więcej “Dziedzictwo kulturowe gminy Łabunie” – zapowiedź trzeciego tomu

W imieniu KRUS zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie testowym  z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym "Bezpieczny rolnik, bezpieczna wieś".

Czytaj więcej Konkurs – Bezpieczny rolnik. Bezpieczna Wieś