„Drzewko dla czytelnika” – akcja biblioteki w Łabuniach

Biblioteka w Łabuniach organizuje akcję „Drzewko dla czytelnika”. Założenie jest proste – przychodzisz do biblioteki, wypożyczasz książkę i… w zamian dostajesz sadzonkę!

Darczyńcami sadzonek jest Nadleśnictwo Tomaszów, pod które podlegają kompleksy leśne w Gminie Łabunie. Są to zadrzewione tereny w miejscowościach Łabunie, Bródek i Dabrowa. Występuje w nich cała paleta drzew liściastych, z przewagą takich gatunków jak:  buk, dąb i jawor.

Jest to kolejna inicjatywa zorganizowana przy współpracy z Nadleśnictwem Tomaszów. – W ubiegłych latach nadleśnictwo współorganizowało z nasza biblioteką wiosenny turniej dla przedszkolaków z terenu gminy Łabunie. Pan Karol Jańczuk – leśnik jest autorem artykułów publikowanych w „Przyczynkach do poznania dziejów miejscowości Gminy Łabunie”, dotyczących osobliwości przyrodniczych na terenie naszej gminy.

Akcji bibliotecznej towarzyszy wystawa, zorganizowana z okazji przypadających w kwietniu  Dnia leśnika i drzewiarza (5 kwietnia) oraz Dnia Ziemi (22 kwietnia).

A.Sz.