Nowy wóz bojowy dla strażaków z Bródka

W czwartek, 9 czerwca w Korwinowie pod Częstochową została podpisana umowa na zakup nowego pojazdu strażackiego dla OSP Bródek.

Umowa została podpisana z firmą Bocar Sp. z o.o., która wygrała przetarg na zakup nowego wozu strażackiego. OSP Bródek reprezentował wiceprezes-naczelnik jednostki – Pan Paweł Mróz oraz Skarbnik – Pan Damian Soboń.

Strażacy ochotnicy z Bródka otrzymają nowy wóz bojowy marki VOLVO. To auto z silnikiem o mocy 280 kM z napędem 4×4 i zbiornikiem na wodę o pojemności ponad 4 tys. litrów oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 500 l. Strażackie volvo będzie mieć pełne wyposażenie, w tym autopompę „szybkie natarcie”, maszt oświetleniowy i urządzenia elektryczne pojazdu uprzywilejowanego. Koszt samochodu to 899 tys. zł, z czego 400 tys. to promesa na dofinansowanie zakupu pojazdu. Pozostała kwota to środki z budżetu gminy. Przypomnijmy – promesę 11 kwietnia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie odbierał z rąk wicepremiera Jacka Sasina Komendant Gminny OSP, wiceprezes-naczelnik OSP Bródek – Paweł Mróz. Promesy na zakup wozów strażackich otrzymały w powiecie zamojskim również: OSP Nielisz, OSP Bortatycze i OSP Dębowiec.

Dodajmy – to kolejny nowy wóz strażacki w gminie Łabunie. W 2020 r. również bojowe VOLVO otrzymała OSP Ruszów.