Artystka ludowa z gminy Łabunie jedną z najlepszych na Lubelszczyźnie

Pani Anna Swaczyna z Ruszowa zajęła I i II miejsce w Wojewódzkim Konkursie na Palmę i Pisankę Wielkanocna. 

Pani Anna Swaczyna w kategorii “palma wielkanocna wykonana techniką współczesną – dorośli i młodzież od 15 roku życia” zajęła I miejsce, a II miejsce ex aequo wywalczyła w kategorii “palma wielkanocna wykonana techniką tradycyjną – dorośli i młodzież od 15 roku życia”.

Pani Anna nagrodę odebrała w sobotę, 2 kwietnia w Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie podsumowano Konkurs Wielkanocny organizowany przez Województwo Lubelskie. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: europoseł Beata Mazurek, członek zarządu Zdzisław Szwed, dyrektor Skansenu Bogna Bender-Motyka oraz dyrektor Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie Artur Sępoch.

Do konkursu zgłosiło się 1000 osób, a 450 prac zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Uczestnicy rywalizowali w następujących kategoriach:

  • pisanka wielkanocna wykonana techniką tradycyjną,
  • pisanka wielkanocna wykonana techniką współczesną,
  • palma wielkanocna wykonana techniką tradycyjną,
  • palma wielkanocna wykonana techniką współczesną.

W każdej z wymienionych kategorii wytypowano laureatów w 3 podkategoriach: dzieci i młodzież poniżej 15 roku życia, dorośli i młodzież od 15 roku życia oraz praca zbiorowa.

Serdecznie gratulujemy sukcesu, na który Pani Anna Swaczyna zasługuje swoją pasją i pracą. Nagroda w dziedzinie kultury, którą otrzymała w marcu tego roku od Wójta Gminy Łabunie – Mariusza Kukiełki potwierdza, że warto wspierać i promować naszych lokalnych artystów, którzy właśnie takimi sukcesami również promują naszą gminę.