Warsztaty kulinarne w gminie Łabunie -kakao, czekolada i kawa

“Kakako, czekolada i kawa” – to hasło warsztatów kulinarnych, które  odbyły się we wtorek, 22 czerwca w Palarni Kawy w Wólce Łabuńskiej. Pachniało organiczną kawą, czekoladą, cebularzami i sosem mole poblano…

Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania “Ziemia Zamojska”. Udział w nich wzięli mieszkańcy gmin zrzeszonych w LGD.

Wydarzenie rozpoczęło się od pokazu palenia kawy. Uczestnicy usłyszeli ciekawostki dotyczące procesu uprawy, produkcji, rodzajów i sposobów parzenia kawy. Potem przyszedł czas na gotowanie i przygotowywanie deserów. Tym razem z osobami biorącymi udział w wydarzeniu zajął się Adam Cot z zamojskiej firmy Culinaria. Uczestnicy przygotowywali: cebularze, placki na sodzie z sosem czekoladowo-kawowym, truskawki w czekoladzie, gołąbki z olejem roztoczańskim oraz kurczaka w sosie mole poblano na bazie m.in. migdałów, prawdziwej gorzkiej czekolady, papryczek chili, goździków i anyżu.Każda potrawa zawierała składniki pochodzące m.in. z gminy Łabunie, jak np. olej roztoczański z Olejarni w Ruszowie, świeżo paloną kawę z Palarni Kawy w Wólce Łabuńskiej czy truskawki.

W Palarni Kawy pachniało nie tylko kawą. Warsztaty zakończyły się degustacją wspólnie przyrządzonych potraw.