To te trzy wydarzenia, które odbywały się rok temu w Łabuniach zostały docenione w konkursie organizowanym przez Lokalna Grupę Działania „Ziemia Zamojska”.
W piątek (15 lutego) odbył się finał konkursu „Na najciekawszą inicjatywę lokalną w roku 2018”. Z gminy Łabunie na podium (II miejsce) stanęło Amatorskie Koło Teatralne z Łabuń AKTe za spektakl „Królowa Instagrama”. Wyróżnienie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich w Wólce Łabuńskiej za grę terenową „Leśne Nowiny”. Docenione zostało również Koło Gospodyń Wiejskich w Łabuńkach Pierwszych, które dostało wyróżnienie dodatkowe za VI Gminny Rajd Rowerowy „Dolina Górnej Łabuńki”.
Dodajmy, że I miejsce w konkursie otrzymało Stowarzyszenie Zalew Pomysłów w Nieliszu za przedsięwzięcie pt.: „Michał Anioł w Nieliszu”. Była to organizacja zajęć kulturalnych dla dzieci i młodzieży.
Przypomnijmy – Konkurs na najciekawszą inicjatywę lokalną w roku 2018” ma pobudzać aktywność organizacji i grup nieformalnych do podejmowania działań na rzecz środowisk lokalnych a także wyróżniać organizacje podejmujące najciekawsze inicjatywy służące aktywizacji mieszkańców.
Gratulacje i kolejnych sukcesów !













