II Gminne Warsztaty Graffiti

Smerfetka, Gargamel i Papa Smerf – takie bajkowe graffiti pojawiło się na murze przy placu zabaw w Łabuniach. Za nami pierwszy dzień zabawy z farbami i sprayami z zamojską grupą Stforky.

W ramach dwudniowych warsztatów graffiti organizowanych z okazji rozpoczęcia wakacji ponad 20 młodych uczestników z gminy Łabunie we wtorek, 22 czerwca, poznało sztukę street art i uczyło się malować sprayami. Pojawiły się również pierwsze kolory na szablonach postaci z bajek na murze przy placu zabaw w Łabuniach. Wszystkiego dogląda i pomaga zamojska grupa Stforky. Przy intensywnej pracy jest i czas na odpoczynek przy małym “co nieco”. Były ciastka, batony, napoje i pizza, którą każdy dostał po jednej “na głowę”.

W czwartek, 23 czerwca kolejny dzień warsztatów graffiti. Wtedy zobaczymy finalny efekt graffiti.

To już druga edycja tego wydarzenia. W ubiegłym roku uczestnicy zmalowali na murze przy placu zabaw w Łabuniach takie bajkowe postaci jak: Pszczółka Maja, Reksio czy Bolek i Lolek.

Warsztaty organizuje Wójt Gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka ze środków z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 r.