środa, 24 kwietnia 2019 Dziś imieniny obchodzą: Aleksy, Horacy

Majówka w Łabuniach

Nie wyjeżdżacie na długi majowy weekend? Jeżeli zostajecie w domu, możecie skorzystać z takiej oto atrakcji. Szczegóły na plakacie

więcej »

Konkurs Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

więcej »

Sparta zaprasza na turniej

W sobotę 27 kwietnia 2019 r. na Boisku Orlik w Łabuniach o godzinie 9:00 odbędzie się pierwszy Turniej Orlik Starszy. Uczestniczyć w nim będzie 7 zespołów. Serdecznie zapraszamy do kibicowania najmłodszym piłkarzom Akademii Piłkarskiej Sparty Łabunie.

Internetowe Konto Pacjenta – Informacja Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia wraz z Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia w ramach projektu udostępniło w maju 2018 r. usługę dla obywateli – Internetowe Konto Pacjenta (IKP). IKP jest internetową aplikacją dostępną pod linkiem https://pacjent.gov.pl/, dzięki której w łatwy, szybki i bezpieczny sposób można odnaleźć informacje o swoich danych medycznych, które dotychczas były rozproszone w różnych miejscach.

więcej »

KGW Ruszów w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego

Koło Gospodyń Wiejskich w Ruszowie znalazło się w półfinale ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Cel konkursu to promowanie potraw regionalnych. Potrawa, która walczy o miano najlepszej w Polsce to: Comber z sarny na poduszce z kulaszy w towarzystwie sosów tricolore: czerwonego z żurawiny, brązowego z prawdziwków i zielonego z hałajdy. KGW Ruszów jako jedyne z powiatu zamojskiego będzie walczyć o główną nagrodę.

więcej »

Zawiadomienie o sesji rady gminy

Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie zawiadamia mieszkańców Gminy Łabunie, że w dniu 24 kwietnia 2019 r. (środa) o godz. 9:00 w  świetlicy urzędu gminy w budynku wielofunkcyjnym w Łabuniach przy ul. Orzechowej 10 odbędą się obrady V sesji Rady Gminy Łabunie.

więcej »

Bezdomny czy ma właściciela ?

Od dłuższego czasu po łąkach w okolicach ulic: Łąkowej i Lipskiej błąka się pies. Zwierzę jest nieufne i nie podchodzi do ludzi. Jeżeli ktoś z mieszkańców gminy Łabunie kojarzy psa, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (84) 611 60 25 lub 507 659 370. W przypadku, gdy zwierzę ma właściciela, prosi się o zabezpieczenie czworonoga.

więcej »

Nie wypalaj traw! – komunikat ARiMR

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na wypalanie traw na łąkach i nieużytkach rolnych. Jest to proceder, który w znacznym stopniu obniża wartość plonów, jest zabójczy dla przyrody i niebezpieczny dla człowieka. O skutkach i konsekwencjach procederu w specjalne przygotowanej ulotce informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

więcej »

Ogrodniczki promują gminę Łabunie

Zespół Ogrodniczki z Łabuniek Pierwszych promował naszą gminę na Kiermaszu Wielkanocnym w Zamościu. Grupa dała półgodzinny występ na scenie na Rynku Wielkim w Zamościu.

więcej »