piątek, 5 czerwca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Bonifacy, Walter

Zarządzenie Wójta Gminy Łabunie

Zarządzenie Nr 41/2020 Wójta Gminy Łabunie z dnia 4 czerwca 2020 r. w sprawie zapewnienia bezpłatnego umieszczania urzędowych obwieszczeń wyborczych i plakatów wszystkich komitetów wyborczych oraz podania wykazu tych miejsc do publicznej wiadomości.

Informacja wyborcza

Wójt Gminy Łabunie informuje, że zgodnie z art. 20 ust. 2 Ustawy z dnia 2 czerwca 2020 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 979) o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego zachowują ważność i nie muszą być ponawiane zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych dokonane w związku z wyborami, w których nie odbyło się głosowanie (…).

więcej »

Informacja PKW

Państwowa Komisja Wyborcza informuje o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych, przewidzianych w przepisach ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy oraz ustawy z dnia 2 czerwca 2020 r. o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego.

więcej »

Informacja PKW

Informacja o warunkach udziału obywateli polskich w głosowaniu w obwodach głosowania utworzonych w kraju w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 28 czerwca 2020 r.

Informacja PKW

Państwowa Komisja Wyborcza informuje o czynnym i biernym prawie wyborczym w związku z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonymi na dzień 28 czerwca 2020 r., określonymi w przepisach ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy.

Czerwcowe badanie rolne GUS

Zgodnie z Programem Badań Statystycznych Statystyki Publicznej na rok 2020 Główny Urząd Statystyczny realizuje badania rolnicze: badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej a także badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego w wylosowanych gospodarstwach rolnych na terenie całego kraju.

więcej »

Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej z wizytą w Łabuniach

We wtorek, 2 czerwca w Łabuniach gościł Zbigniew Bartnik – Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W ramach wizyty roboczej wspólnie z Wójtem Gminy Mariuszem Kukiełką oraz członkami zarządu GKS „Sparty Łabunie” dokonali oględzin obiektów sportowych. To nie pierwsza wizyta Zbigniewa Bartnika w Łabuniach. Wcześniej była związana z budową Orlika w Łabuniach (lata 2008-2009). Obecny prezes był bowiem koordynatorem projektu budowy boisk Orlik 2012 na województwo lubelskie. 

 

więcej »

ROZruszaj się na lato. Wpadnij na Orlik

Po akcji #zostańwdomu powinniśmy zadbać o swoją kondycję fizyczną i nakręcić się na akcję #wyjdźzdomu-przyjdź na Orlik. Przypominamy, że boisko Orlik w Łabuniach już otwarte. Nad bezpieczeństwem czuwa animator sportowy, który organizuje dla was zajęcia sportowe. Możecie również sami zainicjować zabawę na Orliku i podsunąć animatorowi pomysł na aktywne spędzenie czasu na boisku. U nas jest bezpiecznie – dezynfekcja sprzętu sportowego i pomieszczeń sportowych, dezynfekcja dłoni, ogrodzony teren. Zapoznajcie się z harmonogramem zajęć sportowych (do pobrania w pliku pdf). Zapraszamy w środę, 3 czerwca od 15.00 do 19.00!

więcej »

Rolnicy z gminy Łabunie – promujcie i sprzedawajcie swoje produkty na polskiebazarek.pl

W gminie Łabunie hoduje, uprawia i produkuje wielu rolników, wytwórców, którzy mogą dzięki darmowym ogłoszeniom jeszcze bardziej zadbać o promocję i sprzedaż swoich produktów. Masz sady owocowe, pasiekę produkujesz oleje roślinne, uprawiasz zboża, kwiaty ozdobne, warzywa, robisz sery, masła, soki owocowe, pieczesz domowy chleb, prowadzisz usługi (np. drewniane altany) a KGW robi potrawy? Zareklamuj swoje produkty na www.polskiebazarek.pl i sprzedawaj je.

więcej »

Orlik otwarty – wtorek od 15.00 do 19.00

#Wyjdźzdomu i przyjdź na Orlik! W poniedziałek, 1 czerwca otworzyliśmy boisko Orlik w Łabuniach. Pojawili się pierwsi chętni. Zapraszamy na zajęcia sportowe, które poprowadzi dla was animator sportowy. Zapraszamy na Orlik dzieci, młodzież i starszych, paczkę znajomych i całe rodziny. Widzimy się dziś o 15.00!

Prosimy również o zapoznanie się z harmonogramem dostępności Orlika i zasadami, których należy przestrzegać korzystając z boiska.

więcej »