niedziela, 8 grudnia 2019 Dziś imieniny obchodzą: Maria, Swiatozar

Jak zdobyć pieniądze na nowy biznes?

Odpowiedź na to i inne pytania będzie można uzyskać 6 grudnia w godz. 10.00 – 13.30 przy ul. Partyzantów 3 w Zamościu (budynek delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego). To propozycja dla tych, którzy myślą o założeniu działalności gospodarczej.

więcej »

Nowa książka o gminie Łabunie

„Cmentarz parafii św. Dominika i Matki Bożej Szkaplerznej w Łabuniach. Zabytkowe nagrobki i najstarsze pochówki (1862-1973)” – to tytuł najnowszej książki poświęconej kolejnej części historii gminy Łabunie. Publikacja autorstwa Agnieszki Szykuły-Żygawskiej ukazała się w serii Łabuńska Biblioteczka Regionalisty z numerem 31.

więcej »

Zaproszenie na IX Mikołajkowy Turniej Karate

Zamojski Klub Karate Kyokushin zaprasza 14 grudnia 2019 r. do hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych na IX Mikołajkowy Turniej Karate Kyokushin. Rozpoczęcie turnieju o godz. 10:00.

więcej »

Apel!!!

Poszukujemy osób chętnych do adopcji bezdomnych zwierząt znalezionych na terenie naszej gminy. Szczegóły pod nr tel. 84 611 60 25 lub 507 659 370 (grzeczn.). Zapewniamy sterylizację, szczepienia oraz odrobaczenie.

więcej »

Śniadanie daje moc

To wiedzą uczniowie klas O – III SP w Łabuńkach Pierwszych. Ponownie wzięli udział w programie edukacyjnym „Śniadanie daje moc”.

więcej »

Drogi po liftingu

Gładki asfalt i lepszy komfort jazdy – to informacje dla kierowców, którzy często przemierzają drogę na tzw. przecięciu w Ruszowie oraz ul. Polną w Łabuniach. Zakończyły się modernizacje dróg w gminie Łabunie. Na obie gmina pozyskała dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

więcej »

III miejsce Wiktora Kolai na Mistrzostwach Polski

Sukces zawodnika Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin, mieszkańca Gminy Łabunie! 16 listopada 2019 r. podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Makowie Mazowieckim Wiktor Kolaja zajął III miejsce w kategorii kumite junior – 65 kg tym samym został brązowym medalistą Mistrzostw Polski.

więcej »

Informacja dla rolników

Powstała internetowa giełda rolna o nazwie Rynek-Rolny.pl. Serwis skierowany jest przede wszystkim do rolników, ogrodników i sadowników. Przy pomocy giełdy rolnicy mogą w szybki i łatwy sposób sprzedać lub nabyć środki do produkcji rolnej.

Giełda i portal Rynek-Rolny.pl to niezwykle przydatne narzędzie do pracy w nowoczesnym rolnictwie. Serwis znajduje się pod adresem www.rynek-rolny.pl