środa, 19 lutego 2020 Dziś imieniny obchodzą: Arnold, Jozef, Konrad

Zwrot podatku akcyzowego w 2020 r.

Wójt Gminy Łabunie przypomina o możliwości odzyskania w 2020 r. części pieniędzy wydanych na olej napędowy zużywany do produkcji rolnej. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z załącznikami (faktury VAT, oświadczenie i kopia umowy dzierżawy) w Urzędzie Gminy.

więcej »

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej – aktualizacja

Ze względu na ogłoszony konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020 Oś Priorytetowa 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.5 Promocja niskoemisyjności, konieczna stała się aktualizacja ,,Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Łabunie (z perspektywą do 2023 roku)”  poprzez:

więcej »

Bezpłatny fitness w gminie Łabunie

Wyrzeźbić sylwetkę po tegorocznej „zimie”, zrzucić zbędne kilogramy na letnie wyjazdy na plażę, a może po prostu aktywnie spędzać wolny czas? Które z postanowień zrealizujecie w ramach zbliżającej się wiosny? Bez względu na to, co wybierzecie, polecamy mieszkańcom gminy Łabunie bezpłatne zajęcia fitness realizowane przez instruktorów w dwóch szkołach w gminie Łabunie. Prowadzone są w Szkole Podstawowej w Łabuniach we wtorki i w czwartki o 18.30 oraz w Szkole Podstawowej w Łabuńkach Pierwszych w środy i piątki o godz. 20.00. Zajęcia fitness finansowane są z budżetu gminy Łabunie. 

więcej »

Informacja

Wójt Gminy Łabunie powołał komisję do zaopiniowania ofert w otwartym konkursie ofert na realizację zadań pożytku publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu, wolontariatu, edukacji, oświaty i wychowania

więcej »

Ostrzeżenie IMGW – oblodzenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie ostrzega o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

więcej »

Zawiadomienie o sesji rady gminy

Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie zawiadamia mieszkańców Gminy Łabunie, że w dniu 19 lutego 2020 r. (środa) o godz. 9:00 w  świetlicy urzędu gminy w budynku wielofunkcyjnym w Łabuniach przy ul. Orzechowej 10 odbędą się obrady XI sesji Rady Gminy Łabunie.

więcej »

Komunikat dla rolników

W związku z obowiązkiem rejestracji przez rolników prowadzonej działalności w zakresie produkcji pierwotnej, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu, przekazuje w załączeniu komunikat.

więcej »

Pełna mobilizacja – głosujemy na Panią Halinę Piskorz z Łabuń!

Dzisiaj ostatni dzień głosowania w plebiscycie Kuriera Lubelskiego „Osobowość Roku 2019”. Mieszkańcy gminy Łabunie – mobilizujemy się i  głosujemy na instruktorkę oraz opiekunkę zespołu Łabuńskie Iskierki, Panią Halinę Piskorz z Łabuń. Ma szansę zdobyć tytuł Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura. 

więcej »

Apel!

Znaleziono psa w miejscowości Wierzbie.

Pilnie poszukiwany jest właściciel lub osoba chętna do adopcji.

więcej »

Bezpłatna mammografia w Łabuniach

Do Łabuń przyjedzie mammobus. Bezpłatne badania mammograficzne będą wykonywane 14 lutego między 9.00 a 15.00 przy budynku wielofunkcyjnym (ul. Orzechowa 10) w Łabuniach. Z informacji uzyskanych od organizatora badań – NZOZ MARMED w Świdniku- wynika, że na badania mogą zapisywać się również mieszkanki gminy Łabunie, które dopiero w listopadzie tego roku skończą 50 lat.  Szczegóły na plakacie.

więcej »

Zabawa choinkowa w Barchaczowie

Styczeń to w gminie Łabunie czas śpiewania kolęd, przedstawień jasełkowych i zabaw choinkowych dla dzieci. Podobnie było również w Barchaczowie. W niedzielę, 2 lutego w miejscowej świetlicy wiejskiej odbyła się impreza karnawałowa dla najmłodszych. 

więcej »

Informacja

Wójt Gminy Łabunie ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie:

  • działalności na rzecz osób niepełnosprawnych;
  • kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego;
  • wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu
  • promocji i organizacji wolontariatu.
więcej »