środa, 9 września 2020 Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Sergiusz

#gaszynchallenge – najpierw strażacy teraz Koła Gospodyń Wiejskich

Ogólnopolska akcja #gaszynchallenge zatacza coraz szersze kręgi także w gminie Łabunie. Strażacy robią pompki, Koła Gospodyń Wiejskich przysiady. Potem nominują kolejne KGW i kolejne OSP oraz inne instytucje jak np. kluby sportowe, by ci również wykonali to zadanie. Wszystko ma jeden wspólny cel: pomoc chorym dzieciom. PO OSP Ruszów, OSP Łabunie pompki robili strażacy z OSP Łabuńki, OSP Bródek i KGW Łabunie. Filmiki można obejrzeć klikając „więcej”. Pod nimi także informacja o tym, na czym polega akcja. 

Dziękujemy OSP Łabuńki i OSP Antoniówka za nominacje do #gaszynchallenge ! Do udziału w challengu nominujemy kolejne jednostki:📷 Ochotnicza Straż Pożarna w Wólce Łabuńskiej 📷 Ochotnicza Straż Pożarna w Barchaczowie Zadanie jest proste, nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać film i umieścić go na swojej stronie.Jeśli nominowani nie wykonają zadania wpłacają 10zł, jeśli wykonają to 5zł na konto Tosi z poniższego linku.Czas na wykonanie to 48h. https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengetosiaPozdrawiamy OSP Bródek!https://youtu.be/C5Q80OlA59k

Opublikowany przez OSP Bródek Wtorek, 16 czerwca 2020
OSP Bródek
OSP Łabuńki
KGW Łabunie wpłaciło 170 zł na pomoc dla chorej Tosi

Na czym polega #gaszynchallenge ?

Strażacy robią pompki, nagrywają z tego filmik i umieszczają go w sieci. Po wykonaniu zadania wpłacają minimum 5 zł na konto jednego z dzieci potrzebujących pieniędzy na leczenie. Potem nominują do akcji kolejnych.

Akcja #gaszynchallenge została zainicjowana przez jednego ze strażaków z OSP Gaszyn w woj. łódzkim. Zaczęło się od pomocy dla chorego Wojtusia, który potrzebował pieniędzy na leczenie ciężkiej postaci rdzeniowego zaniku mięśni. Po uzbieraniu kwoty dla chłopczyka kolejni strażacy i inni zaczęli robić pompki, nominować następnych i wpłacać pieniądze na rzecz innych potrzebujących dzieci. W ten sposób akcja rozrosła się na cały kraj.