sobota, 4 lipca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Malwina, Odon

Zainwestuj w Czyste Powietrze

Jak i ile pieniędzy można dostać na wymianę starego pieca, okien, na docieplenie budynku, na solary lub fotowoltaikę? Jak napisać wniosek? Gdzie go złożyć? Na te pytania mogli uzyskać odpowiedź mieszkańcy Gminy Łabunie.

We wtorek, 16 kwietnia w Urzędzie Gminy w Łabuniach dyżurował ekspert w sprawie programu „Czyste Powietrze” z Fundacji Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie. W ramach dyżuru mieszkańcy gminy Łabunie mogli zasięgnąć informację na temat uczestnictwa w programie oraz możliwości pozyskania dopłat na wymianę pieca oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych.

Z uwagi na fakt, że z dyżuru eksperta nie skorzystali wszyscy mieszkańcy gminy Łabunie, redakcja kwartalnika gminnego „U Źródła” postanowiła sama zasięgnąć informacji u źródła i i otrzymać odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące programu. Obszerny wywiad z dyżurującym w Urzędzie Gminy Łabunie ekspertem zamieścimy w kolejnym wydaniu kwartalnika, który ukaże się pod koniec czerwca. Tam znajdą się odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące programu, m. in.: Jak i ile pieniędzy można dostać na wymianę pieca czy docieplenie budynku, jak napisać wniosek.