wtorek, 7 lipca 2020 Dziś imieniny obchodzą: Benedykt, Cyryl

Podsumowanie konkursu „Przed Wielkanocą” – fotorelacja

Nagrody rozdane, fundusze zebrane. W niedzielę, 14 kwietnia podsumowano X Gminny Konkurs „Przed Wielkanocą”. W ramach wydarzenia odbył się kiermasz 164 prac konkursowych, z których tradycyjnie już dochód został przeznaczony na szczytny cel.

Podsumowanie konkursu odbyło się w Domu Kultury w Łabuniach. Przybyłych na to wydarzenie powitał Wójt gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka, który zaprosił mieszkańców do uczestnictwa w kiermaszu i zachęcił do zbiórki funduszy na budowę „Domu Rodzinnego” w Zamościu – kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami. Przypomnijmy – inwestycję realizuje Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu.
Kiermasz rozpoczął się od wręczenia nagród uczestnikom konkursu, którzy nadesłali ponad 160 prac w trzech kategoriach: stroik, pisanka i kartka świąteczna. Dyplomy oraz upominki wręczał Wójt gminy Łabunie – Mariusz Kukiełka, Przewodnicząca Rady Gminy Łabunie – Elżbieta Kuźma oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy w Łabuniach- Mariusz Kliza. Potem zgromadzeni mogli usłyszeć minirecital w wykonaniu członków zespołu Grześki z Ruszowa. Jan Wichrowski, Grzegorz Typiak oraz Grzegorz Synowiec zaserwowali utwory grane na saksofonie w towarzystwie akordeonu i bębenka.Na koniec odbył się charytatywny kiermasz prac konkursowych. Uczestnicy mogli je nabyć wzamian za wrzucenie do puszki symbolicznej kwoty przeznaczonej na wcześniej wspomniany cel.

O tym, ile zebrano funduszy, poinformujemy już niebawem, po oficjalnym spisaniu protokołu przekazania zebranych funduszy w siedzibie SPDN „Krok za Krokiem” w Zamościu.

X Gminny Konkurs „Przed Wielkanocą” oraz Kiermasz Wielkanocny odbywał się pod Patronatem Wójta Gminy Łabunie.

Słowo „dziękuję” kierujemy do tych, bez których nie udałby się niedzielny kiermasz do uczestników za aktywny udział w konkursie oraz za przybycie na jego podsumowanie. Za przybycie dziękujemy także Siostrze Elżbiecie Dąbrowskiej ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łabuniach, która była również Przewodniczącą komisji konkursowej. oraz zespołowi „Grześki” za muzyczne umilenie wydarzenia.

Nagrody dla osób, które nie zostały odebrane, czekają na uczestników w Urzędzie Gminy w Łabuniach (pok. 5a – parter).