sobota, 21 grudnia 2019 Dziś imieniny obchodzą: Tomasz, Tomisław

Jasełka w Majdanie Ruszowskim

Jasełka w Majdanie Ruszowskim na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych przez miejscowe organizacje: KGW i OSP. Po raz kolejny to niezwykłe widowisko można było oglądać w świetlicy wiejskiej. 27 stycznia w specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.


Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a młodzi aktorzy swym pięknym występem podbili serca publiczności.

Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia należą do najpiękniejszego okresu w ciągu roku. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa i pudełko słodkich niespodzianek od ks. proboszcza. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, rodziców i zaproszonych gości.

Tegoroczne Jasełka zostały przygotowane przy wsparciu merytorycznym ks. Rajmunda Cura. Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Łabunie Mariusz Kukiełka, Przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Kuźma, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Mariusz Kliza, ksiądz proboszcz Piotr Rawlik i mieszkańcy Majdanu Ruszowskiego.