niedziela, 26 lutego 2017 Dziś imieniny obchodzą: Mirosław, Aleksandr

Ja jedna zginę…

I zginęła… Rozstrzelano ją za nakłanianie do zabicia funkcjonariuszy UB. W rzeczywistości Ona ratowała im życie. Danuta Siedzikówna (pseud. Inka), bo o niej mowa, będzie bohaterką Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gminie Łabunie. W Łabuniach i Barchaczowie odbywać się będą projekcje spektakli teatralnych poświęconych sanitariuszce i łączniczce w V Brygadzie Wileńskiej AK.

więcej »

Mistrz obu stołów

W sobotnie przedpołudnie w łabuńskim Domu Kultury przy ulicy Parkowej odbył się amatorski Turniej o Puchar Wójta Gminy Łabunie Antoniego Wojciecha Turczyna i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Łabunie Adama Kniazia i Mistrzostwo Stołów: bilardowego i tenisowego. Sędzią Głównym Turnieju był Piotr Latawiec – nauczyciel z gimnazjum w Zespole Szkół w Łabuniach.
więcej »

Bezrobotny po trzydziestce? Pora to zmienić!

Pomysł + dotacja – sukces na rynku pracy. To hasło unijnego projektu, dzięki któremu otrzymasz bezzwrotne pieniądze na założenie własnego biznesu – do ponad 23 tys. zł. Z tej propozycji mogą skorzystać mieszkańcy Gminy Łabunie.

więcej »

Wycinka drzew pod dom rolnika bez zezwolenia

Rolnicy mogą bez zezwolenia wycinać drzewa lub krzewy jedynie wtedy gdy jest to ściśle związane z ich życiem prywatnym. Od 1.01.2017 r. osoby fizyczne mogą usunąć ze swojej nieruchomości każde drzewo, bez względu na jego obwód, jeżeli usunięcie to dokonywane jest na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oba warunki (własność nieruchomości należąca do osoby fizycznej i określony cel usunięcia) należy spełnić łącznie.

więcej »

Zwrot podatku akcyzowego w 2017 r.

Wójt Gminy Łabunie przypomina o możliwości odzyskania w 2017 r. części pieniędzy wydanych na olej napędowy zużywany do produkcji rolnej. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z załącznikami (faktury VAT) w Urzędzie Gminy.

więcej »

Zawiadomienie o sesji rady gminy

Przewodniczący Rady Gminy Łabunie zawiadamia mieszkańców Gminy Łabunie, że w dniu 22 lutego 2017 r. o godz. 9:00 w  budynku wielofunkcyjnym w Łabuniach przy ul. Orzechowej 10 odbędą się obrady XX sesji Rady Gminy Łabunie.

więcej »