czwartek, 3 września 2015 Dziś imieniny obchodzą: Izabela, Szymon

Dożynki 2015

dozynki_2015

W ostatnią niedzielę sierpnia gmina Łabunie symbolicznie podziękowała rolnikom za ukończenie żniw i prac polowych. Dożynki Gminno–Parafialne mają charakter religijno-ludowy i są najważniejszym gminnym obrzędem poświęconym zbiorom plonów, będącym zwieńczeniem całorocznej pracy rolników.

więcej »

Składanie oświadczeń dotyczących strat w uprawach w związku z suszą

uwaga

W związku z występowaniem szkód w uprawach rolnych wynikających z braku opadów, prosimy bardzo osoby zainteresowane o składanie oświadczeń w tej sprawie. Oświadczenia składa się w budynku Urzędu Gminy w Łabuniach, pokój nr 9. Szacowaniem szkód zajmuje się komisja powołana przez Wojewodę Lubelskiego.

 

Formularze do pobrania z BIP Urzędu Wojewódzkiego:

Oświadczenie – uprawy

Oświadczenie – budynki

Oświadczenie – zwierzęta

Oświadczenie – sady

Informacja dla rolników – szacowanie strat

1 września

1_wrzesnia_i

1 września 2015 r. Gmina Łabunie upamiętniła poległych i działania obronne Narodu Polskiego przeciw armii niemieckiej z 1939 r.

Po Mszy św. inaugurującej rok szkolny 2015/2016 dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Łabunie wraz z gronem pedagogicznym i rodzicami przeszli na cmentarz parafialny, gdzie minutą ciszy uczczono pamięć poległych w czasie II Wojny Światowej.

więcej »

Ostrzeżenie

uwaga

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych w Warszawie ostrzega o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. więcej »

W Roku św. Jana Pawła II – konkurs

jpii

Referat Promocji, Kultury, Sportu i Informacji Urzędu Gminy Łabunie, Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie ogłaszają VIII Gminny Konkurs (interdyscyplinarny) – literacki, plastyczny, fotograficzny, recytatorski, muzyczny, quiz wiedzy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Łabunie Antoniego Wojciecha Turczyna i Proboszcza Parafii Łabunie ks. Piotra Rawlika. więcej »

Narodowe Czytanie 2015

nc_lalka_i

5 września zapraszamy do Klubu „Gorzelnia” w Łabuniach na Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa. Zaczynamy o godzinie 14:00.
Dla czytających ognisko, zwiedzanie zabytkowej gorzelni i okolicznościowa pieczątka.

Czytaj z nami. Zapraszamy! więcej »

Zaproszenie

dozynki_2015

Organizatorzy: Wójt Gminy Łabunie, Rada Gminy Łabunie i Proboszcz Parafii Łabunie zapraszają 30 sierpnia 2015 r. na Dożynki Gminno-Parafialne. więcej »

Menu
Responsive Menu Clicked Image