niedziela, 18 marca 2018 Dziś imieniny obchodzą: Cyryl, Edward

Informacja dla hodowców

Informacja Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla producentów trzody chlewnej którzy spełniają warunki udzielenia pomocy w związku z ASF.
więcej »

Wiosenna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie

Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Na podstawie §10 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 31 grudnia 2013 r. w sprawie przeprowadzania ochronnych szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie (Dz. U. z 2013 r. poz. 1737) informuję, że w dniach 20-30 marca 2018 r. na terenie województwa lubelskiego zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. więcej »

Karta Dużej Rodziny w wersji elektronicznej

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

więcej »

Dzień Kobiet i Dzień Sołtysa w Wierzbiu

W niedzielne popołudnie w Świetlicy Wiejskiej w Wierzbiu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: kolejny Gminny Dzień Kobiet i pierwszy Gminny Dzień Sołtysa. Do wspólnego świętowania zaproszono panie z 8 Kół Gospodyń Wiejskich, z rad sołeckich, ze stowarzyszenia gminnego i z chóru „Konsonans” oraz sołtysów 13 sołectw. Razem 100 osób.

więcej »

Zawiadomienie o sesji Rady Gminy

Zawiadamiam mieszkańców Gminy Łabunie, że w dniu 21 marca 2018 r. (środa) o godz. 9:00 w budynku wielofunkcyjnym w Łabuniach przy ul. Orzechowej 10 odbędą się obrady XXVIII sesji Rady Gminy Łabunie.

więcej »

Kwalifikacja wojskowa 2018

W dniach 22-23 marca 2017 roku w Zamościu odbędzie się kwalifikacja wojskowa. Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 1999 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie Gminy Łabunie oraz mężczyźni urodzeni w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. więcej »

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

3 marca 2018 w OSiR w Zamościu odbyły się zorganizowane przez Zamojski Klub Karate Kyokushin, shihan Krzysztofa Policha z udziałem ponad 280 zawodników z 39 klubów Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin. Otwarcia Mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec.
więcej »

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zamościu przesyła Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

więcej »

„Przed Wielkanocą” – IX edycja konkursu

Referat Promocji i Rozwoju Gminy zaprasza Uczniów szkół podstawowych i Mieszkańców do udziału w IX Gminnym Konkursie Plastycznym PRZED WIELKANOCĄ pod patronatem Wójta Gminy Łabunie Antoniego Wojciecha Turczyna.

więcej »

„W Roku…” – gminny konkurs interdyscyplinarny

Referat Promocji i Rozwoju Gminy Łabunie i Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie ogłaszają w roku Zbigniewa Herberta i Ireny Sendlerowej XI Konkurs dla Mieszkańców Gminy Łabunie w kategorii literackiej, plastycznej i fotograficznej – ANIOŁOWO. Patronat nad interdyscyplinarnym konkursem objęli Wójt Gminy Łabunie i Proboszcz Parafii Łabunie.

więcej »