niedziela, 28 maja 2017 Dziś imieniny obchodzą: Jaromir, Justyna

Wojewódzki Dzień Samorządowca

25 maja na zaproszenie Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego i Przewodniczącego Sejmiku Przemysława Litwiniuka przyjechali z całej Lubelszczyzny samorządowcy, aby wspólnie świętować Dzień Samorządu Terytorialnego. Wojewódzkie święto było okazją do wręczenia wyróżnień lokalnym włodarzom, którzy cieszą się największym zaufaniem mieszkańców oraz pełnią swoją funkcje nieprzerwanie od 2002 r.

więcej »

Makroregionalny Sportowy Turniej Miast i Gmin

Wójt Gminy Łabunie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wydarzeniach sportowych, rekreacyjnych i turystycznych organizowanych na terenie naszej gminy w ramach Makroregionalnego Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Zgodnie z regulaminem turnieju w wydarzeniu sportowym mogą startować wszyscy mieszkańcy gminy, jak i osoby niezamieszkujące wskazanego obszaru, grupy zorganizowane, osoby indywidualne.

więcej »

Franklin z wizytą w urzędzie

W Międzynarodowy Dzień Żółwia nasz urząd odwiedził Franklin – zielony żółwik, bohater literacki stworzony przez kanadyjską pisarkę dla dzieci Paulette Bourgeois. Przygody Żółwika w Polsce ukazują się nakładem Wydawnictwa Debit, które dzięki współpracy z łabuńską biblioteką umożliwiło nam spotkanie z Franklinem. Żółwik odwiedził Zespół Szkół w Łabuniach, Punkt Przedszkolny w Ruszowie, Zespół Szkół w Łabuńkach Pierwszych i Punkt Przedszkolny w Łabuniach.
więcej »

Noc bibliotek – zaproszenie

3 czerwca Biblioteka Publiczna Gminy Łabunie zaprasza do udziału w NOCY BIBLIOTEK. W programie m.in.: spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą – polskim S. Kingiem, czytanie fragmentów najnowszej powieści „Nowy Dom na Wyrębach” (premiera w czerwcu), flirt poetycki z Bolesławem Leśmianem, zespołowy turniej scriba, podchody literackie w parku… a dla najwytrwalszych czekają drobne upominki przekazane przez LGD „Ziemia Zamojska”. Zapraszamy!

więcej »

Informacja dla rodziców

Dyrektor Zespołu Szkół w Łabuniach informuje, że w roku szkolnym 2017/2018 świetlica w Szkole Podstawowej oraz w Punkcie Przedszkolnym w Łabuniach będzie czynna do godziny 16:30.

Konkurs fotograficzny „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej”

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Zamojska” zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Pocztówka z Ziemi Zamojskiej”. Celem konkursu jest ukazanie różnorodności i piękna krajobrazu, folkloru oraz architektury obszaru LGD „Ziemia Zamojska”.
Konkurs przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia, zameldowanych na obszarze gmin: Miączyn, Łabunie, Sitno, Komarów-Osada, Nielisz, Skierbieszów, Grabowiec, Stary Zamość, Sułów.

więcej »

Zaproszenie na wycieczkę.

Komitet społeczny „Z Potrzeby Serc” zaprasza na wycieczkę krajoznawczą „Śladami bł. Stanisława Starowieyskiego”

więcej »