niedziela, 28 sierpnia 2016 Dziś imieniny obchodzą: Patrycja, Wyszomir

V miejsce „Barchaczowskich Superbabek”

bsb_2016i

Ogłoszono wyniki zorganizowanego przez Dziennik Wschodni plebiscytu na Koło Gospodyń Wiejskich 2016. Do konkursu zgłosiło się 47 kół, stowarzyszeń i innych organizacji – w tym dwa koła z Gminy Łabunie: „Barchaczowskie Superbabki” i KGW Mocówka.

więcej »

Wizyta węgierskiej delegacji z Iszkaszentgyörgy

iszk_lab

W dniach 19 -22 sierpnia 2016 r. gościła w Gminie Łabunie 16 osobowa Delegacja Węgierska. Celem wizyty była integracja gmin w ramach współpracy Gminy Łabunie z partnerską gminą z Węgier. Przygotowany program ich pobytu był bardzo ciekawy i urozmaicony. Był czas na poznanie uroków i dorobku naszej gminy, zwiedzanie zabytków renesansowego Zamościa oraz integrację z mieszkańcami Łabuń.
więcej »

Apel

pies4

W miejscowości Ruszów została znaleziona młoda suczka. Zdjęcia poniżej.

Właściciela lub osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt pod numerem: 507 659 370. W przypadku zainteresowania adopcją na życzenie osoby zainteresowanej zostanie przeprowadzona sterylizacja na koszt gminy.

więcej »

Trwa rekrutacja do projektu „Lubelscy seniorzy w akcji”

asos

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Medialnej im. Jana Pawła II i Katolickie Radio Zamość serdecznie zapraszają do udziału w projekcie pt. „Lubelscy seniorzy w akcji!”. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS).
więcej »

Dożynki 2016

doz_16i

Święto plonów to ludowe święto połączone z obrzędem dożynkowym. Jest zwieńczeniem żniw i prac polowych. W czasach przedchrześcijańskich przypadało na równonoc 22 września. Przez Słowian określane było jako wyżynki, obrzynki, wieńcowe, okrężne. Wraz z rozwojem gospodarstw folwarczno-dworskich dożynki zagościły na dworach. Urządzano je dla żniwiarzy, służby folwarcznej, pracowników najemnych w nagrodę za wykonane prace przy żniwach i zebrane plony. Finałem dożynek były tańce w gospodach, karczmach lub na terenie dworu, a następny dzień był wolny od pracy.
więcej »

Zwrot podatku akcyzowego w 2016 r.

akcyza2

Wójt Gminy Łabunie przypomina o możliwości odzyskania w 2016 r. części pieniędzy wydanych na olej napędowy zużywany do produkcji rolnej. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z załącznikami (faktury VAT) w Urzędzie Gminy.

więcej »

Menu
Responsive Menu Clicked Image