wtorek, 15 maja 2018 Dziś imieniny obchodzą: Zofia, Nadziea

Protokół 9. edycji Gminnego Konkursu Plastycznego „Przed Wielkanocą” pod patronatem Wójta Gminy Łabunie

21 marca 2018 roku komisja konkursowa w składzie Teresa Zwolan – Przewodnicząca oraz członkowie – Henryka Wiater, Adam Kniaź i Agnieszka Piela – Sekretarz konkursu, dokonała oceny 268 prac zgłoszonych na konkurs. Komisja oceniała prace w trzech kategoriach: Kartka świąteczna, Pisanka, Stroik.


 
 
Komisja nagrodziła 68 prac w trzech kategoriach konkursowych. Z uwagi na główną ideę konkursu, jaką jest wsparcie Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. „Małego Księcia”, Jury postanowiło przyznać 200 równorzędnych wyróżnień, wyrażając jednocześnie nadzieję, że tak liczny udział mieszkańców gminy Łabunie wynika zarówno z potrzeby prezentacji własnych umiejętności i talentów, jak i z chęci dołożenia cegiełki do szczytnego celu, jaki przyświeca konkursowi. Organizatorzy dziękują uczestnikom konkursu i wszystkim osobom uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie prac konkursowych.
 

Nagrodzeni w kategorii Kartka świąteczna
(zgłoszono 108 prac):

 
I miejsce:

  • Mróz Natalia kl. 0 – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Branecka Lena – PP Łabunie,
  • Bryk Julia – PP Łabunie,
  • Skiba Marlena kl. 0 – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Sokołowska Emilia kl. IV – SP Łabunie,

 
II miejsce:

  • Piłat Marcel kl. I – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Siwiec Lena kl. 0 – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Lalik Jakub – PP Łabunie,
  • Gromek Lena kl. I – SP Łabunie,
  • Jastrzębska Maria kl. I – SP Łabunie,
  • Podpryga Wiktoria kl. I – SP Łabunie,

 
III miejsce:

  • Słupski Miłosz kl. 0 – SP Łabunie,
  • Wilkiewicz Wiktoria kl. IV – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Dębkowska Zuzanna kl. I – SP Łabunie,
  • Lupa Maja kl.0 – SP Łabunie,
  • Zubrzycka Anna kl. I – SP Łabunie,
  • Wolska Hania kl. 0 – SP Łabunie,
  • Marcel Greszta – SP Łabunie,

 
I miejsce:

  • Kostrubiec Justyna – Ruszów.

 
 

Nagrodzeni w kategorii Pisanka
(wpłynęły 104 prace):

I miejsce:

  • Ciuraszkiewicz Weronika kl. V – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Krupa Amelia kl. II – SP Łabunie,
  • Smalcuga Natalia kl. II – SP Łabunie,
  • Tomasiak Aleksandra kl. V – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Kulpa Paweł kl. VI – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Rycak Daria kl. II – SP Łabunie,
  • Tymczuk Dawid klasa IV – SP Łabuńki Pierwsze,

 
II miejsce:

  • Jastrzębska Ilona kl. IV – SP Łabunie,
  • Palonka Wiktoria kl. III – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Dębkowski Miłosz kl. III – SP Łabunie,
  • Sawka Emilia kl. VI – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Mołdoch Szymon kl. VI – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Lalik Magdalena kl. IV – SP Łabunie,
  • Tymczuk Kacper kl. III – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Górska Amelia kl. II – SP Łabunie,

 
III miejsce:

  • Góra Anna kl. III – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Rycak Patrycja kl. IV – SP Łabunie,
  • Helman Karolina kl. II – SP Łabunie,
  • Sokołowska Patrycja kl. I – SP Łabunie,
  • Sokołowski Dominik kl. I – SP Łabunie,
  • Jastrzębski Marcin kl. II – SP Łabunie,
  • Hołys Oliwier kl. II – SP Łabunie,
  • Turczyn Weronika kl. III – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Starszuk Bartłomiej kl. III – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Żuk Oliwia kl. I – SP Łabunie,
  • Małys Julia kl. I – Łabunie,
  • Turczyn Lena kl. 0 – SP Łabuńki Pierwsze,

 
I miejsce:

  • Wiater Danuta – Ruszów,
  • Swaczyna Anna – Ruszów.

 
 

Nagrodzeni w kategorii Stroik
(zgłoszono 56 prac)

I miejsce:

  • Gałek Krystian kl. V – SP Łabunie,
  • Pyś Paulina kl. V – SP Łabunie,
  • Pokrywka Dawid kl. I – SP Łabunie,
  • Chwedyk Emilia – PP Łabunie,
  • Szeremeta Wiktoria kl. IV – SP Łabunie,

 
II miejsce:

  • Flak Amelia kl. III – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Karchut Kinga kl. V – SP Łabunie,
  • Śliwińska Milena kl. I – Łabunie,
  • Topolski Hubert kl. II – SP Łabunie,
  • Semczuk Kornelia – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Wójcik Jakub kl. V – SP Łabunie,

 
III miejsce:

  • Burdzy Patrycja kl. V – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Rybicka Zuzanna – PP Łabuńki Pierwsze,
  • Śliwińska Martyna kl. V – SP Łabunie,
  • Kowalczuk Mikołaj – SP Łabuńki Pierwsze,
  • Michniak Katarzyna kl. V – SP Łabunie,

 
I miejsce:

  • Murmydłowska Beata – Bródek,

 
II miejsce:

  • Synowiec Beata – Łabunie,

 
III miejsce:

  • Byczek Stanisława – Łabuńki Pierwsze,
  • Boć Jadwiga – Ruszów.

 
 
Wyróżniając wszystkich uczestników komisja postanowiła podkreślić – nie tyle efektowność prac, ile samą wartość udziału w konkursie, który z uwagi na charytatywny charakter wpisuje się jednocześnie w łabuńskie Aniołowo, czyli gminne obchody 10. rocznicy śmierci Ireny Sendlerowej i 20. rocznicy śmierci Zbigniewa Herberta.
 
Komisja zauważa niepokojące odchodzenie od tradycyjnego wymiaru świąt Wielkanocnych, szukając usprawiedliwienia w tytule konkursu „Przed Wielkanocą”.
 
Prace złożone na konkurs zgodnie z regulaminem przechodzą na własność organizatora i zostają przekazane na licytację, która przeprowadzona zostanie w dniu wręczenia nagród. Upominki, które nie zostaną odebrane w dniu konkursu – pozostają w dyspozycji organizatorów.
 
Wręczenie słodkich upominków odbędzie się 25 marca (niedziela) godz. 14.00 w sali konferencyjnej Domu Kultury ul. Parkowa 9 w Łabuniach.
 

Zachęcamy i zapraszamy!